BTÜ’lü Üniversite Öğrencilerinden Sosyal Duyarlılık

Kategoride Diğer

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Öğrencilerinin Akademik Alanda İlerlemeleri ile Birlikte Sosyal Duyarlılıkları da Gelişiyor  

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) öğrenci toplulukları toplum yararına hazırlanan Değirmen Projesi’nde güç birliği yaptılar.

Bursa ili Yıldırım İlçe Belediyesi tarafından yürütülen “Değirmen Projesi” BTÜ öğrenci topluluklarından Doğa Sporları Topluluğu, Arama Kurtarma Topluluğu ile Gemi ve Denizcilik Topluluklarını bir araya getirdi. Yıldırım Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ve toplum yararına çeşitli faaliyetleri içeren “Değirmen Projesi” kapsamında bir araya gelen BTÜ’lü gençler, ortak etkinliklere imza attılar.

Proje kapsamında, Yıldırım Belediyesi Hacı Saide Zorlu Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda gerçekleşen etkinliklerde BTÜ Öğrenci Toplulukları üyesi gençler, özel eğitim alan  öğrencilerle bir araya geldiler. Yıldırım Belediyesinin projesinde aktif rol alarak sosyal duyarlılıklarını ortaya koyan BTÜ’lü öğrenciler, özel gereksinimli bireylerin sosyalleşmesi ve el becerisi kazanmaları konusunda yapılan çalışmalara destek verdi.

Üniversite öğrenimini sadece ders çalışmaya indirgemeyerek, içinde bulunduğu toplumun sorunlarına duyarlılık gösteren BTÜ’lü gençler, etkinlik süresince özel gereksinimli öğrencilerin süs eşyası yapmalarına yardım etti.

Değirmen Projesine katkı vererek özel gereksinimli öğrencilerin el becerisi kazanmalarına yardım eden BTÜ’lüler, çevreci bir yaklaşım göstermeyi de ihmal etmedi. Proje süresince süs eşyası üretmek üzere kullanılan her malzeme geri dönüşümden temin edildi. Geri dönüştürülen malzemeler kullanılarak süs eşyalarının yapılması gibi uygulamalar, özel gereksinimli bireylere temel akademik ve günlük yaşam becerilerini kazanmalarını sağladı.

Yıldırım Belediyesinin yürüttüğü ve BTÜ Öğrenci Topluluklarının destek verdiği “Değirmen Projesi” kapsamında gerçekleşen faaliyetlerin çeşitli etkinliklerle devam edeceği bildirildi.

Son Haberler

İşte çevik liderlerin sahip olması gereken özellikler

Günümüz iş dünyasının hızla gelişen dinamikleri ve artan rekabet koşulları kurumları “çevik” olmaya zorluyor. “Kriz dönemlerinde kurumunu ayakta tutanlar,...

Diğer Haberler