Bursa’da okula uyum eğitimleri başladı

Kategoride Diğer

Bursa’da okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimleri başladı. Bu kapsamda Hüsnü Züber İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, anasınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin ilk ders heyecanına ortak oldu.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı okula uyum eğitimleri haftası kapsamında okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için ilk ders zili çaldı. Nilüfer ilçesinde bulunan Hüsnü Züber İlkokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, ilk ders heyecanı yaşayan öğrenci ve velileriyle bir araya geldi. Ziyarete, Nilüfer İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi ile il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü idarecileri de katıldı.

Ziyarette konuşan Gür, “Özlem sona erdi. 2022-2023 eğitim-öğretim yılını uyum haftası etkinlikleri ile açtık.  Çok heyecan vericiydi çocuklarla birlikte olmak. Çocukların ve ailelerin heyecanını görmek gerçekten bizi de çok heyecanlandırdı.  Umarım ülkemiz, memleketimiz ve güzel Bursamız için hayırlı bir yıl olur.” dedi.

5 Eylül 2022 itibariyle okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıflara başlayan öğrenciler için uygulanan uyum eğitimi haftası programı, 9 Eylül 2022 tarihinde tamamlanacak.

Ortaokulların 5’inci ve liselerin 9’uncu sınıflarına başlayacak öğrenciler için rehberlik ve uyum çalışmaları 2022-2023 eğitim öğretim döneminin açılacağı 12 Eylül’de başlayıp 16 Eylül’e kadar sürecek.

Son Haberler

Su İçin Tanker Beklemeye Son

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin BUSKİ marifetiyle hayata geçirdiği yatırımla, yılın 250 günü içme suyu ihtiyacının tankerlerle taşınarak karşılandığı Büyükorhan’ın Düğüncüler...

Diğer Haberler