Evcil Kedilere Hangi Mamalar Verilir?

Kategoride Diğer

Kedi bakımı, hassas konulardan biridir. Kedilerin bakım gereksinimleri içinde ilk sırada beslenmeleri yer alır. Yavru kedi maması ile başlayan mama seçimi yetişkin ya da kısırlaştırılmış kedi mama seçimlerine kadar farklı özelliklere sahiptir. Özellikle yavru kedilerin beslenmesi ve bakımı, yetişkin kedilere göre daha zorludur. Evcil kediler kuru ve yaş kedi maması gibi besin değeri yüksek olan mamalar ile beslenir. Evcil kedi mama tercihi son derece önemli bir konudur. Bu konuda veteriner hekimden bilgi edinmek ve markalar arasında araştırma yapmak işinizi kolaylaştırır. Evcil kedilerin beslenmesinde ve sağlıklı kalmasında etkili olan besin grupları içinden tercih yapmak gerekir.Kedi maması çeşitleri içerik, besin değeri gibi unsurlara göre değerlendirilir. Reflex, N&D, Enjoy, Pro Line, Royal Canin kedi maması ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz Pet İhtiyaç, güvenli alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Kediniz için Mama Seçimi Nasıl Olmalı?

Kedi maması seçerken kuru mamalar içinden kediniz için en sağlıklı olanı belirlemelisiniz. Kedinizin iyi beslenmesi ve verdiğiniz eğitimlerin iyi sonuç vermesi için kuru mama tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Yavru kediler sütten kesildiklerinde iyi bir mama ile beslenmelidir. Aksi takdirde kedinizin büyüme sürecinde dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Sağlıklı bir gelişim için ölçülebilir, dengeli protein içeriğine sahip olan besinleri almaları gerekir. Kedilerin beslenmesini kolaylaştıran kuru mamalar,  evcil kedilerinizin sağlıklı sindirim sistemine sahip olmaları ve daha sağlıklı yaşamaları için önemli bir yere sahiptir.

Kuru mama kadar kediler için en doğru seçim olsa da piyasada çok sayıda markanın farklı kalite değerlerine sahip ürünler sunduğunu da unutmamalısınız. Petihtiyaç aracılığı ile satın alabileceğiniz en iyi kedi maması seçenekleri, birbirinden kaliteli markalar tarafından üretilir.

En Çok Tercih Edilen Evcil Kedi Mama Markaları

Piyasada evcil kedinizin ihtiyaçlarını karşılayacak çok sayıda mama seçeneği yer alıyor. Kısırlaştırılmış kedi maması, yavru kedi maması ve yetişkin kedi maması seçenekleri içinden kedinize en uygun olan ürünleri seçebilirsiniz. Piyasada bilinen en iyi kedi mamalarının kedinizin sağlığı açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu da unutmamalısınız. Kedi maması fiyatları da ürünün içeriğine, marka değerine göre değişiklik gösterir. En çok tercih edilen kedi mama markaları ise şu şekildedir.

  • N&D marka kuru mama,
  • Pro Plan marka kuru mama,
  • Royal Canin marka kuru mama,
  • Pro Line marka kuru mama,
  • Felicia kuru mama gibi güvenli markalar, piyasada en çok tercih edilen mama markalarındandır. Evcil kedinizin yaşına, cinsine, ağırlığına ve özelliklerine uygun kuru mamalar içinden tercihinizi yapmanız son derece etkili olacaktır. Bu sayede evcil kedilerinizin beslenme bakımı çok daha sağlıklı olacak.

Taze kedi maması seçenekleri ile sizi bir araya getiren Pet İhtiyaç, kaliteli ürünleri ile kedilerinizin ihtiyaçlarına karşılık veriyor.

Son Haberler

12 Ülkeden Aranan 23 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye'nin 6 ilinde eş zamanlı olarak düzenlenen "KAFES-43" Operasyonları kapsamında, INTERPOL'ün kırmızı, yeşil ve difüzyon...

Diğer Haberler