Hangi Punch İğnesi Daha İyi?

Kategoride Diğer

Punch son yıllarda en çok ilgi gören el işi uğraşları içinde yer alıyor. Oldukça keyifli ve oyalayıcı bir uğraş olan punch yapımında kullanacağınız punch kumaşları, yapacağınız çalışmanın kalitesini de etkiliyor. Punch yapımında punch kumaşı ve iğnesi önemli detayların başında gelir. Esnek bir kumaş seçimi ile başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Çalışmalarınızda Amerikan bezi, keten, etuval, keşiş bezi, çuval bezi gibi kumaşlardan yararlanabilirsiniz.

Punch iğnesi görüntüde dikiş iğneleri ve nakış iğnelerinden oldukça farklıdır. Bir kalem görümünde olan bu iğneler büyük gözlü yapıya sahiptirler. Üç boyutlu nakış işlerini yapmanızı sağlayan ürünler, kasnak üzerine gerilmiş kumaş üzerinde uygulanır. Dekoratif birçok ürünü tasarlarken en iyi iğnelerden olan Oxford punch iğnesi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Hobipop üzerinden alacağınız birbirinden farklı ve işlevsel punch iğnesi ile dilediğiniz tasarımları yapabilirsiniz.

Punch İğnesi Çeşitleri Nelerdir?

Punch iğnesi çeşitleri iki kategoriye ayrılır. Halı gibi sert yapıdaki ürünleri işlemek için kalın punch iğneleri ve kasnağa gerilmiş normal kalınlıktaki bir kumaşı işlemek için kullanılan punch iğneleri.

Kalın punch iğnesi; punch işlenen desen ya da figürün hacimli görünmesini sağlayan bir çalışmadır. Bu çalışmalarda uzun bir sap ile kalın bir ucu bulunan büyük boyutlu iğneler daha fazla kullanılır. Kalın punch iğnesi ile çok hacimli figürler elde edebilirsiniz.

Ahşap punch iğnesi; Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan bu iğne çeşitleri ile hacimli ipliklerde çok iyi sonuçlar alınabilir. Oldukça dayanıklı olan ürünler birçok çalışmada kullanılabilir. Ayarlanabilen modellere de sahip olan ahşap punch iğnesi çeşitleri özellikle punch çalışmalarına yeni başlayanlar için tavsiye edilir. Ahşap punch iğnesi seçiminde iğnenin sapının uzun olmasına dikkat edin. Kısa saplı ahşap punch iğneleri nakış yaparken konforlu bir çalışma sunmaz.

Plastik punch iğnesi; iğne çeşitleri arasında yer alan plastik gövdeli punch iğnelerinin en büyük avantajı hafif olmalarıdır. Böylece nakış yaparken elinizi daha rahat hareket ettirebilirsiniz. Fiyat avantajına da sahip olan bu iğnelerin tek dezavantajı ahşap kadar sağlam olmamalarıdır.

Ayarlı punch iğnesi; Her kalınlığı sahip olan iğneler, gövdesinin üzerinde bulunan ayar düğmesi sayesinde ipi hangi yoğunlukta kumaşa aktaracağınızı belirlemenize yardımcı olur. Ayarlanabilir punch iğneleri ile dilediğiniz kalınlıkta çalışmalar yapabilirsiniz.

Oxford punch iğnesi; halı işlemelerinde mükemmel bir sonuç almanızı sağlayan bu iğne çeşidir akçaağaçtan üretilen özel bir sapa sahiptir. En iyi malzemeler ile üretilen oxford punch iğnesi fiyatları da diğer iğnelere göre biraz daha farklıdır. Dünyada en sık kullanılan bu punch iğnesi olan Oxford çeşidi oldukça da uzun ömürlüdür.

Birbirinden farklı hobi seçeneğine uygun malzemeleri bir arada bulabileceğiniz Hobipop, tel kırma teli, kanaviçe kumaşı, makrome ipi ve daha birçok seçeneği bir arada sunuyor. Tel kırma tülü, punch iğnesi, etamin kumaşı gibi ihtiyaçlarınızı tamamlamak için bir an önce Hobipop’u ziyaret edin.

.

Son Haberler

12 Ülkeden Aranan 23 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye'nin 6 ilinde eş zamanlı olarak düzenlenen "KAFES-43" Operasyonları kapsamında, INTERPOL'ün kırmızı, yeşil ve difüzyon...

Diğer Haberler