Tesettür Tulum İçin Tamamlayıcı Kombinler Zülays’ta

Kategoride Diğer

Tesettür giyim modası gün geçtikte daha da yükselerek pek çok trend parçayı bünyesine katmaktadır. Artık tesettürlü kadınların belirli kriterlerle kısıtlanıp kıyafet seçeneklerinin azaltılması gibi bir durum söz konusu olmadığından, hem çeşit çeşit hem de renk renk kombinlerin rahatça yapılabildiğini görmekteyiz. Kadınlar bu kombinleri tasarlarken özellikle kurtarıcı niteliğindeki parçalara daha çok yönelirler. Bunlardan bir tanesi de hiç şüphe yok ki çabasız şıklığıyla göz dolduran tulumlardır.

Başörtülü kadınların sıklıkla tercih ettiği tulumlar genel itibariyle bol kesim takımlardan oluşmaktadır. Bu noktada vücut hatlarının net bir şekilde belli olmamasına dikkat etmekle birlikte tulumun vücuda uygunluğuna da özen gösterilmektedirler.

Tesettür Tulum Modelleri:  Tesettür tulumlarında kumaş kalitesine ve duruşuna fazlasıyla önem verilmektedir. Örneğin kot bir tulum son derece sportif ve özgüvenli bir hava yaratırken aynı şey saten kumaştan yapılma bir tulum için geçerli değildir. Nitekim kontrol etmesi oldukça zor olan saten kumaş her an için kırışıp kırışmadığı konusunda bir tedirginliğe yol açabilir. Aynı şey ince ve kalitesiz kumaşlar için de geçerlidir.

Tesettür Tulum Modelleri kimi zaman ön tarafa doğru inen hafif eteğimsi bir parçayla karşılaşabiliriz. Bu model vücut proporsiyonuna uygunluk ölçüsünde doğru bir şekilde ayarlandıktan sonra özel günlerde veya davetlere giyilebilmek için fazlasıyla idealdir. Ayrıca belden bağlamalı zarif tulum modelleri de toplantı ve iş görüşmesi gibi klasik kıyafet gerektiren durumlarda rahatlıkla giyilebilirler.

Tesettür Tulum Modelleri ile Hangi Ayakkabılar Kombinlenebilir?: Ciddi mekanlarda koyu renk bir tulum ile kombinlenen siyah stilettolar kadınları daha da ışıltılı göstermektedirler. Gündelik yaşam için seçilen tulumlar ise genellikle spor bir şıklık yaratmak adına tercih edilmektedir. Bir beyaz spor ayakkabı veya düz yarım bot ile birleştirilmeleri mümkündür. Özellikle son dönemlerde tulum paçalarının yarım botların içerisine salaş bir tarzda sıkıştırılarak dağınık bırakıldığını görmekteyiz. Bu sayede ortaya çıkan yeni stil; bir yandan ışıl ışıl parlayan kadınların bir yandan da rahatlıklarını gözettiklerini ortaya koymaktadır.

Tesettür Tulum Modelleri ile Hangi Ceketler Kombinlenebilir?: Ceket tercihi yaparken öncelikle vücut ölçülerini dikkate almak gerekir. Örneğin kilolu kadınların dar bir tulum üzerine fit bir ceket giymeleri oldukça abes bir görüntü oluşturur. Bu nedenle, bu tipolojiye sahip olan kadınların hafif bol tulumları yine hafif bol ceketlerle kombinlemeleri en doğrusu olacaktır. Burada pek tabii ki gidilecek yere uygunluğu da göz ardı etmemek lazım gelir. Mesela spor bir tulumla yürüyüşe çıkılacaksa eğer üzerine bel hizasında bulunan bir kot ceket giymek en mantıklısıdır. Şık bir restorana gidilmesi durumunda ise hoş bir blazer ceket eşliğinde muhteşem bir tesettür kombin yaratılabilir.

En iyi tesettür giyim markalarından birisi olan Zülays, ürünlerinde şıklıktan ödün vermeyip kadınların ihtiyaçlarına ve isteklerine göre hareket etmektedir. Alışveriş yapmadan önce mutlaka sitemizi ziyaret ediniz.

Son Haberler

Diğer Haberler