Türkiye’nin En Büyük Online Mobilya Üreticisi Minar Artık Bursa’da

Kategoride Diğer

Mobilya trendleri sürekli olarak değişerek evlerimizde farklı dekorasyonlara imza atmamıza olanak tanıyor. Minimalist tasarıma uygun olan modern mobilyalar popüler oldukça Minar Mobilya gibi çeşitliliğiyle öne çıkan markalar daha da tercih edilir hale geliyor. Tamamıyla yerli ve milli bir mobilya üreticisi olan firma Güremen Orman Ürünleri bünyesinde 50 yılı geçkin bir zamandır sektörde hizmet veriyor. Çok uzun yıllar kereste, sunta ve diğer ahşap üretim malzemelerinin ticaretini yapmış olan firmanın mobilya üretimine 2013 yılında Çanakkale’de başladığını vurgulayalım.

Türkiye’nin en büyük online mobilya üreticisi olan Minar Mobilya 2013 yılından bu yana gelişen ve yükselen bir ivmeyle yoluna devam ediyor. Bu şekilde anılmasının altında da pek çok farklı sebep var. Evinizde değişiklik yapmaya karar verdiğinizde bunu pek çok eşya üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bazen ihtiyaç dahilinde sadece gardırop yenilemek tercihiniz olabilir. Fakat bazen yatak odası takımı tamamıyla değişmeli gibi hissedersiniz. İhtiyacınız hangisi olursa olsun online olarak sipariş vererek en iyi tasarımlara ulaşmanız Minar Mobilya sayesinde mümkün oluyor. Artık bunu online platformun dışına taşıyarak fiziksel olarak da yapabileceğinizi hatırlatmak gerek.

Üstelik tek bir mağazada değil Türkiye’nin pek çok noktasında fiziksel satış mağazalarıyla sizlere hizmet verebiliyor. Türkiye’nin en büyük mobilya markaları arasında yer alan Minar Mobilya Bursa şubesi ile evini yenilemek isteyenlere fırsatlar sunmaya başladı. Ürün gamını genişletirken tamamıyla Türkiye’de mevcut talepleri değerlendiren firma buna uygun olarak hem takım hem de tekli ürün konseptlerini sunabiliyor. Sadece yatak almak istediğinizde istediğiniz konforu sağlayacak, dilediğiniz boyutlarda ve kalitede ürüne ulaşabiliyorsunuz. Sizi büyük bir dertten kurtararak baza başlık yatak seti modelleriyle de takım halinde ürünler sunmaya devam ediyor.

Tabii ki hem tekil ürünleri, hem de takım ürünlerini internetten online olarak sipariş vermek son derece kolay. Hatta şirketin e-ticaret sorumlusu olan M. Anıl Şahin konuyla ilişkili olarak büyüme trendlerinde alışveriş hacmini de masaya yatırıyor. Sadece Türkiye değil Avrupa ve Ortadoğu coğrafyasının neredeyse tamamına mobilya satışı gerçekleştiren Minar Mobilya yükselen bir değer olmayı sürdürüyor. Bunu ise pandemide daha da çok artan e-ticaret hacmiyle yakalıyor. Fakat e-ticaret gelişim göstermeye devam ediyor olsa da hizmet kalitesi için müşterilerin tamamının memnuniyet duyması önem arz ediyor.

Hali hazırda zaten Türkiye’de en iyi online mobilya markası olarak anılmaya devam ediyor. Fiziksel olarak mağazadan mobilya satın alma eğiliminin ise Türkiye’de ne denli üst düzey bir kriter olduğunu her fırsatta vurguluyor. M. Anıl Şahin’e göre Türk halkının büyük çoğunluğu evine kargo ile mobilya almaktansa, bir mağazada görüp dokunarak mobilya almaya meylediyor. Bu meyli fark eden Minar Mobilya Bursa mağazası ile müşterilerine bunu sağlamış oluyor.

Türkiye baz alındığında Bursa bilhassa mobilya üretimi alanında çok ciddi bir merkez konumundadır. Pek çok ilçesinde de üretim, satış ve pazarlama açısından değerli markalara rastlanabilir. Çanakkale’nin Biga ilçesinde kurulmuş olan Minar Mobilya ise yarım asrı devirdiği sektörde Bursa’da da mağaza açmanın haklı gururunu yaşıyor. Fiziksel mobilya satışının böylesine ön plana çıkması ülkemizde alışveriş dinamiklerini belirleyen unsurlarla doğru orantılıdır.

En basit örnekle bir ürünün ücretsiz kargo ile gönderilmesi ürünün satın alma potansiyelini çok ciddi boyutlarda arttırıyor. Zaten Minar Mobilya Bursa mağazası da dahil olmak üzere tüm fiziksel mağazalarında ve online pazaryerlerinde bedava kargo seçeneğinin etkin olduğunu hatırlatalım. Mobilyalar genellikle köşe koltuk modelleri gibi büyük parçalardan oluşabiliyor. Dolayısıyla bu daha yüksek kargo maliyeti anlamına geliyor. Tüketicilerin lojistik için böylesine yüksek meblağlar ödemeye sıcak bakmayacağını tahmin etmek zor değil. Minar Mobilya bu süreci tamamıyla kendi bünyesinde çözümlüyor ve Türkiye’nin 81 iline bedava kargo ile mobilya gönderimi sağlıyor.

Fakat kurumsal olarak bakıldığında Minar Mobilya showroom açmaya başlamadan önce de müşteri memnuniyetini %100 seviyesine çekmeyi başarmıştı. Bunun en net sebebi ise müşteri ilişkilerinin hızlı, kaliteli ve güvenilir olmasıdır. Güven oldukça önemli bir etken iken satış sonrasında da ulaşılabilirlik sağlanması bu güveni perçinlemektedir. İnternetten mobilya alan herkesin başına mutlaka gelen hadiselerden birisi montaj parçalarında çıkan eksiklerdir. Minar mobilya kalite kontrolden geçen ürünlerde bu durumun yaşanmaması üzerine ekstra hassasiyet gösterir. Olası bir eksiklik durumunda ise hızlıca iletişime geçerek dilediğiniz montaj parçasını talep edebilirsiniz.

Ücretsiz ve hızlı kargo seçeneğinin yanı sıra bu tip iletişim avantajlarının olması müşteri tarafında kazanıma dönüşüyor. Özellikle mutfak dolabı gibi hazır varyasyonları da satılan ürünlerde müşteri desteğinin hayati bir önem taşıdığı aşikârdır. Ki Minar mobilya satış ve pazarlama müdürü Murat Demirhan müşteri alışkanlıklarının önemini oldukça net bir biçimde açıklamaktadır. Yıllar boyunca binlerce mutlu müşteriye erişmiş olan firmanın online mobilya satışı alanında sektörün en tepe noktalarına eriştiğini doğrulamaktadır.

Ancak müşteri portföyünün büyük çoğunluğunda halen daha görülebilir, dokunulabilir bir mobilya alışverişi isteği olduğunu fark ettiklerinden showroom sayısını ciddi oranda arttırmaya odaklanmışlar. Minar mobilya yeni mağazaları ile yakında tüm Türkiye’de erişilebilir bir fiziksel satış ağına sahip olacak. Şimdilerde de sürekli yeni bir şehir veya mevcut bir şehrin ilçesinde açılışı yapılan mağazalarla karşımıza çıkmayı sürdürüyorlar. Satış ve pazarlama müdürü Murat Demirhan mağazaların ürün boyutları açısından müşterilerde güven ortamı yarattığını savunuyor.

Tüm mobilya ürünlerinde üretim materyalinin, hangi standartlarda üretildiğinin, kullanım alanlarının ve önerilerinin, ölçülerinin yer aldığı bir liste sunduklarının altını çiziyor. Buna rağmen şikâyetlere ve kargo iadelerine odaklanıldığında boyutların uymaması sebebiyle iade gelen mobilya sayısının ciddi miktarlarda olduğu fark ediliyor. Pazarlamayı ve satışı çok daha efektif bir biçimde ele alarak bunu fiziksel mağazalarda çözüme kavuşturmayı amaçlıyorlar.

Genel geçer bir olgu olarak internetten satın alınan ürünlerde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi tabii ki ürün fotoğrafıyla ürünün gerçeğinin birbirinden farklı olmasıdır. Fakat Minar mobilya Bursa’da açtığı mağazasıyla, internette pazaryerlerinde var olan ürünleriyle ve üretim bandıyla tümüyle aynı standartları koruyor. Fotoğraflarda gördüğünüz tüm mobilya modellerini showroomlarda görüp tecrübe edebiliyorsunuz. Buna ek olarak hızlı kargo seçeneğiyle ülkemizin tüm şehirlerine hasarsız bir biçimde teslim alarak anında kurulumunu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Banyo dolabı ya da 2016 yılı itibariyle üretime başlanan yatak ve minder gibi bahçe mobilyası konseptlerini yeni yıl itibariyle de en uygun fiyatlarla satın alabiliyorsunuz. Minar Mobilya mağaza adresi olarak Bursa dışında da pek çok şehirde de karşımıza çıkmaya devam edecek. Çünkü satış ve pazarlama müdürünün tüm Türkiye’yi kapsayacak bir mobilya ağı üzerinde çalıştıklarını vurguladığını belirtelim.

Büyük şehirlerin dışında önemli il ve ilçe merkezlerinde de fiziksel showroom açılışlarıyla kaliteli mobilyaları en uygun fiyatlara sunmaya odaklandıklarını bildiriyor. Onlarca yıllık tecrübeyi en iyi malzeme kalitesiyle birleştirerek uygun fiyat garantisi kapsamında bizlere sunuyor. İnternet kanalından evinize tüm mobilya siparişlerinizi verebileceğiniz gibi aynı zamanda fiziksel mağazalardan da dilediğinizi deneyerek satın alma şansına sahipsiniz. Sayısız modele farklı renk ve tasarım ölçütleriyle ulaşabilmenizi sağlayan Minar Mobilya Bursa dahil pek çok şehirde Türkiye’nin en çok tercih edilen mobilya markası olarak hizmet veriyor.

Son Haberler

Bursa’ya Hizmet Sağanağı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan altyapıya, tarihi ve kültürel mirastan spora kadar her alandaki yatırımlarıyla son bir ayı da dolu...

Diğer Haberler